magadish

magadish

czwartek, 31 października 2013

HalloweenHalloween to "święto" dość kontrowersyjne; zwłaszcza w Polsce. Jedni są zdecydowanie na nie, inni powoli się do niego przekonują. Jednak największą frajdę sprawia ono oczywiście dzieciom. W erze napływającej i zalewającej nas kultury zachodu Halloween wszedł chyba najpóźniej w progi naszych domów. Moi kochani nie możemy zapomnieć, że mamy również polski odpowiednik tego dnia czy tej nocy  (Ostatki ) niestety wypierany już przez dyniowy szał. Nie ukrywam, przygotowywanie tego warzywa może sprawić wielką radość nawet dorosłym. 
W ramach ciekawostek, wyczytałam ostatnio, że na początku lampiony robiono z rzepy, dopiero po jakimś czasie przyjęła się dynia. Istnieje także choroba spowodowana lękiem przed tym świętem - SAMHAINOFOBIA. 
Jestem ciekawa, czy obchodzicie to amerykańskie święto?
Dla wszystkich tych, którzy lubią się bawić, poniżej prezentuję jak przygotować dyniowy lampion. Potrzebna nam będzie: dynia, łyżka, nóż, coś do pisania świeczka no i fantazja. Powodzenia :)


8 komentarzy:

 1. Mój ojciec próbował zrobić taką dynię - planował ją wydrążyć, wstawić w to lampkę ledową i szpanować przed sąsiadami.
  Nie wyszło, bo zepsuł ;P

  OdpowiedzUsuń
 2. super ta dynia <3
  obserwujemy? klaudmen.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja się głupia ostatnio zastanawiałam czy ktoś te dynie u nas kupuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam zupę dyniową oraz jako przekąskę na surowo :)

   Usuń
 4. obiecuje sobie, że za rok też zrobie dynie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja robilam dynie w tamtym roku - w tym nie miałam czasu :(


  www.confassion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń